В справі про встановлення факту переселення під час операції «Вісла» суд першої інстанції відмовив залучити до матеріалів справи в якості доказу довідку з архіву, вказавши в ухвалі, що вона є неналежним доказом. Суд в цілому відмовив у задоволенні заяви. Позивач оскаржив це рішення і знову надав довідку з архіву. Апеляційний суд долучив довідку як доказ. Чи правомірні дії суду?

За змістом пункту 6 частини третьої статті 295, частини другої статті 303 та пункту 1 частини першої статті 309 ЦПК апеляційний суд може встановлювати нові обставини, якщо їх наявність підтверджується новими доказами, що мають значення для справи (з урахуванням положень про належність і допустимість доказів), які особа не мала можливості подати до суду першої інстанції з поважних причин, доведених нею, АБО ЯКІ НЕПРАВОМІРНО НЕ БУЛИ ЦИМ СУДОМ ПРИЙНЯТІ ТА ДОСЛІДЖЕНІ (виділено мною), або доказами, які судом першої інстанції досліджувались із порушенням установленого порядку.

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: